Masaż

Masaż klasyczny – rozluźnia napięte mięśnie, redukuje ból. Stosowany w celach relaksacyjnych, jak również jako forma masażu leczniczego.
Masaż segmentarny – pozwala na wykrycie i usunięcie zmian chorobowych, często również ich przyczyn na drodze odruchowej. Ma zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych, zaburzeń krążenia, chorób kręgosłupa, stawów, tkanek miękkich, zaburzeń autonomicznego układu nerwowego.
Drenaż limfatyczny – usprawnia przepływ limfy, likwiduje obrzęki limfatyczne i zastoinowe.
Masaż sportowy – ma zastosowanie regeneracyjne, restytucyjne, międzywysiłkowe. Przygotowuje organizm do wysiłku fizycznego, a także przyspiesza jego regenerację.
Masaż izometryczny – przywraca masę i siłę osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi. To również forma masażu odchudzającego.
Masaż centryfugalny – stosowany jest po takich urazach stawowych jak: stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, a także po urazach elementów okołostawowych (więzadła, ścięgna, torebki stawowe, kaletki maziowe, mięśnie).
Masaż kontralateralny – wykonywany na odpowiedniej części kończyny zdrowej w stosunku do części kończyny chorej. Masaż ten przeprowadza się we wszystkich przypadkach, w których niemożliwe jest zastosowanie masażu na chorej kończynie ze względu na przeciwwskazania.
Terapia bańkami ogniowymi – wzmacnia siły odpornościowe organizmu lub je uaktywnia, gdy nie wykazują samoistnego działania. Jest to metoda nieszkodliwa i nie wywołuje niepożądanych skutków. Pozwala na powrót do zdrowia bez stosowania leków.
Masaż stemplami ziołowymi – to relaksacyjny masaż całego ciała, który odpręża i koi zarówno ciało, jak i zmysły. Są tu wykorzystywane bawełniane stemple, w które zawijane są pokrojone np. limonki, wysuszone skórki z pomarańczy, cytryny, aromatyczne przyprawy (goździki, trawa cytrynowa, pieprz turecki) i zioła.
Masaż gorącymi kamieniami – bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Masaż zwiększa przekrwienie miejscowe, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, co wpływa na procesy detoksykacji i lepsze odżywianie tkanek. To typ masażu relaksacyjnego.
Masaż synchroniczny na cztery ręce – to zabieg przeprowadzany przez dwóch masażystów, którzy wykonują w tym samym czasie, te same ruchy, w tym samym tempie na symetrycznych częściach ciała osoby masowanej. To masaż całego ciała o charakterze relaksacyjnym.
Masaż bańką chińską ogniową – powoduje poprawę samopoczucia i działa przeciwbólowo. Powoduje również silniejsze ukrwienie tkanek w obszarze poddanym zabiegowi i wzmacnia przemianę materii, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione. Poza tym uwalnia skórę od nawarstwionego złuszczonego naskórka, polepszając w ten sposób jej przepuszczalność i oddychanie skórne. Sprawdza się przy bólach stawowych, stanach zapalnych mięśni, wspomaga leczenie bólu karku, zapalenia stawu barkowego. Masaż bańką stymuluje poszczególne kręgi kręgosłupa, a więc wpływa na wszystkie organy wewnętrzne, a także uwalnia napięcia emocjonalne.
Manualna praca z blizną – terapia zmniejsza czułość poluzowanych zrostów aż do głębszych struktur (zwłaszcza ścięgien i stawów), zapobiega sztywności w pobliskich stawach, utrzymuje ścięgna w ślizgu pod skórą, zmniejsza nadmierną wrażliwość blizny.
Masaż bańką chińską - oprócz zalet takich jak redukcja pomarańczowej skórki pomaga również wymodelować figurę oraz ujędrnia skórę. To zabieg, który nie tylko poprawia nasz wygląd, ale ma również właściwości lecznicze. Zasysanie, czyli terapia podciśnieniem, pomaga w leczeniu schorzeń takich jak bóle pleców i kręgosłupa oraz w stanach napięcia mięśniowego.
Kinesio taping – polega na naklejaniu samoprzylepnych taśm bezpośrednio na skórę. Istnieje wiele obszarów zastosowań tapingu, jak bóle, skurcze, krwiaki, zakwasy, wady postawy, obrzęki, naciągnięcia, skręcenia, osłabienie więzadeł, pomoc w treningu, wsparcie stawów, dolegliwości artretyczne i menstruacyjne, bóle głowy.
Manualne modelowanie twarzy – to mikrotrening dla mięśni. Regularnie wykonywany, wzmacnia je, pozwala na dłużej zachować elastyczność skóry i napięty owal twarzy. Pobudza mikrokrążenie skórne, a także naturalne procesy regeneracyjne oraz wytwarzanie w komórkach kolagenu i elastyny.